-
MODEL radzieckiego samolotu odrzutowego SUCHOJ SU-7 BKL + klej, podkład, farba modelarska, lakier... ZESTAW STARTOWY MODELARZA


















Opinie | |
Wysyłka w ciągu | 24 godziny |
Cena przesyłki | 11.9 |
Dostępność |
Mało
|
Waga | 1.5 kg |
Kod kreskowy | |
EAN |
Zamówienie telefoniczne: 666575789
Zostaw telefon |
Opis produktu
DOKŁADNY plastikowy model do sklejania radzieckiego samolotu SUCHOJ Su-7 BKL w skali 1:48 oraz zestaw dodatków do jego wykonania.
Malowanie: 3 Pułk Lotnictwa Myśliwsko - Bombowego Bydgoszcz
Zestaw zawiera następujące elementy:
- Instrukcja montażu wraz z proponowanymi schematami malowania.
- Ramki zawierające części plastikowe.
- Arkusz z kalkomanią.
- Farbę podkładową do pomalowania całego modelu.
- DEDYKOWANY dla poszczególnych modeli, kompletny zestaw farb akrylowych wysokiej jakości w ilości wystarczającej do wykonania modelu.
- Wash do wykonania naturalnych zabrudzeń
- Lakier bezbarwny błyszczący do wykończenia modelu
- Szpachlówkę do uzupełnień łączeń- nadmiar można usunąć wilgotnym patyczkiem z wacikiem w ciągu 20-30 minut.Nie trzeba szlifować !!
- Papier ścierny do obróbki modelu
- 3 pędzelki
- Klej modelarski
- Taśmę modelarską
Otrzymują Państwo model oraz kompletny zestaw farbek do wykonania modelu.
Farbki są dedykowane dla danego modelu i są konfekcjonowane z większych opakowań renomowanych firm.
UWAGA! To nie jest zestaw uniwersalnych farbek z Chin dokładanych do każdego modelu.
Proszę pamiętać, iż bardzo popularne i przyjazne farby modelarskie akrylowe nawet najlepszych firm, aby się dobrze trzymały modelu, powinny być nakładane na powierzchnię zabezpieczoną farbą podkładową. Stąd w naszym zestawie taka się znalazła.
Należy nią pomalować 1- krotnie wszystkie elementy które będą w późniejszym czasie malowane farbami wierzchnimi. Niektóre elementy mogą wymagać malowania jeszcze przed sklejeniem ( np. środek kabiny lub elementy skrzydeł w miejscu mocowania kół).
Farba podkładowa nie musi idealnie pokryć powierzchni. I tak spełni swoją rolę.
Farbki akrylowe nie kryją tak dokładnie powierzchni jak emalie. Mają natomiast wiele innych zalet:
- są bezzapachowe
- szybko schną, następną warstwę można nakładać już po 30 minutach ( emalie po 24 godzinach )
- wszystko, łącznie z pędzelkami myjemy w wodzie
- gdy farbki są zbyt gęste, można je rozcieńczyć kropelkami wody.
- Pamiętaj - farbki akrylowe nakładamy w 3-5 warstwach niezbyt gęstej farbki. Dzięki temu zachowujemy naturalne wytłoczenia łączeń, nitów itp. elementów modelu.
- Pędzelki zmywamy wodą.
UWAGA! Oddzielenie się składników w farbie akrylowej jest procesem naturalnym, dlatego przed ich użyciem należy przez ok 1 min. mocno potrząsać opakowaniem.
Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu.
Model należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania znajdującym się w instrukcji, a następnie nanieść dołączone do zestawu kalkomanie.
Kolejnym etapem jest polakierowanie modelu i ewentualne naniesienie WASH-a aby zrobić imitację naturalnych zabrudzeń.
W tym zestawie nie ma przypadkowych elementów. Wszystkie materiały są wysokiej jakości i przeznaczone do profesjonalnego wykonania modelu.
Farby są dedykowane do malowania pędzelkiem. W przypadku użycia aerografu należy je odpowiednio rozcieńczyć.
Jeszcze zanim w grudniu 1958 roku zakończono oficjalnie próby państwowe, samolot rekomendowano w 1957 roku do produkcji seryjnej w zakładach w Komsomolsku nad Amurem pod oznaczeniem wojskowym Su-7. Pierwszy samolot seryjny oblatano w marcu 1958 roku.
24 kwietnia 1959 roku oblatano prototyp S-22-1 będący myśliwsko-bombową wersją Su-7. Rozszerzono w nim asortyment podwieszanego uzbrojenia, przenoszonego teraz na 4 węzłach (2 pod kadłubem + 2 pod skrzydłami), rozbudowano wyposażenie radiotechniczne, zwiększono zapas paliwa oraz ułatwiono obsługę naziemną. W drugiej połowie 1960 roku rozpoczęto produkcję tego samolotu pod oznaczeniem Su-7B.
W międzyczasie dokonywano różnych usprawnień, mimo to samolot nadal przysparzał problemów w eksploatacji. W 1962 roku do produkcji trafiła zmodernizowana wersja oznaczona Su-7BM, przystosowana do przenoszenia bomb jądrowych. Dla lepszego wykorzystania nowego uzbrojenia rozbudowano w niej wyposażenie pokładowe oraz zwiększono zasięg lotu.
Pierwsze 6 Su-7BM Polska odebrała w czerwcu 1964 roku. Samoloty te, podobnie jak i wszystkie kolejne Su-7, trafiły do 3.Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego z Bydgoszczy. W 1966 roku dotarło do Polski 12 egzemplarzy nowszej wersji Su-7BKŁ. Dostawy kontynuowano w następnych latach: w 1968 roku otrzymano 2 Su-7BKŁ, w 1969 roku 3 Su-7U, w 1971 roku 4 Su-7BKŁ i 1 Su-7U, a w 1972 roku 12 Su-7BKŁ oraz w 1977 roku jeden Su-7U. W latach 1974–1977 dostarczono także 4 Su-7U do 7.Brygady Lotnictwa Bombowo-Rozpoznawczego z Powidza razem z samolotami Su-20, które nie posiadały własnej wersji szkolno-bojowej.
Zobacz inne nasze modele oraz dostępne akcesoria i materiały.
Zobacz jak budować model: " Zbuduj z nami Łoś"
POWODZENIA :)
- Producenci