-
Model samolotu do sklejania Junkers Ju 87 G/D Stuka + farby




















Opinie | |
Wysyłka w ciągu | 24 godziny |
Cena przesyłki | 11.9 |
Dostępność |
Mało
|
Waga | 0.15 kg |
Kod kreskowy | |
EAN |
Zamówienie telefoniczne: 666575789
Zostaw telefon |
Opis produktu
DOKŁADNY plastikowy model do sklejania niemieckiego myśliwca bombardującego Junkers Ju 87 G/D-STUKA w skali 1:72.
Zestaw zawiera następujące elementy:
- Instrukcja montażu wraz z proponowanymi schematami malowania.
- Ramki zawierające części plastikowe.
- Arkusz z kalkomanią.
- Farbę podkładową do pomalowania całego modelu.
- DEDYKOWANY dla poszczególnych modeli, kompletny zestaw farb akrylowych wysokiej jakości w ilości wystarczającej do wykonania modelu.
- Wash do wykonania naturalnych zabrudzeń
- Lakier bezbarwny błyszczący do wykończenia modelu
Otrzymują Państwo model oraz kompletny zestaw farbek do wykonania modelu.
Farbki są dedykowane dla danego modelu i są konfekcjonowane z większych opakowań renomowanych firm.
UWAGA! To nie jest zestaw uniwersalnych farbek z Chin dokładanych do każdego modelu.
Proszę pamiętać, iż bardzo popularne i przyjazne farby modelarskie akrylowe nawet najlepszych firm, aby się dobrze trzymały modelu, powinny być nakładane na powierzchnię zabezpieczoną farbą podkładową. Stąd w naszym zestawie taka się znalazła.
Należy nią pomalować 1- krotnie wszystkie elementy które będą w późniejszym czasie malowane farbami wierzchnimi. Niektóre elementy mogą wymagać malowania jeszcze przed sklejeniem ( np. środek kabiny lub elementy skrzydeł w miejscu mocowania kół).
Farba podkładowa nie musi idealnie pokryć powierzchni. I tak spełni swoją rolę.
Farbki akrylowe nie kryją tak dokładnie powierzchni jak emalie.Mają natomiast wiele innych zalet:
- są bezzapachowe
- szybko schną, następną warstwę można nakładać już po 30 minutach ( emalie po 24 godzinach )
- wszystko, łącznie z pędzelkami myjemy w wodzie
- gdy farbki są zbyt gęste, można je rozcieńczyć kropelkami wody.
- Pamiętaj - farbki akrylowe nakładamy w 3-5 warstwach niezbyt gęstej farbki. Dzięki temu zachowujemy naturalne wytłoczenia łączeń, nitów itp. elementów modelu.
- Pędzelki zmywamy wodą.
UWAGA! Oddzielenie się składników w farbie akrylowej jest procesem naturalnym, dlatego przed ich użyciem należy przez ok 1 min. mocno potrząsać opakowaniem.
Elementy plastikowe należy wyciąć z ramek, dopasować oraz skleić zgodnie z dołączoną instrukcją montażu.
Model należy pomalować farbkami modelarskimi zgodnie z proponowanym schematem malowania znajdującym się w instrukcji, a następnie nanieść dołączone do zestawu kalkomanie.
Kolejnym etapem jest polakierowanie modelu i ewentualne naniesienie WASH-a aby zrobić imitację naturalnych zabrudzeń.
W tym zestawie nie ma przypadkowych elementów. Wszystkie materiały są wysokiej jakości i przeznaczone do profesjonalnego wykonania modelu.
Farby są dedykowane do malowania pędzelkiem. W przypadku użycia aerografu należy je odpowiednio rozcieńczyć.
Junkers Ju 87 Stuka (z niem. Sturzkampfflugzeug) – niemiecki bombowiec nurkujący z okresu II wojny światowej. Zaprojektowana przez Hermanna Pohlmanna i oblatana 17 września 1935 maszyna swój chrzest bojowy przeszła w 1938 roku podczas wojny domowej w Hiszpanii. W niemieckiej propagandzie samolot stał się symbolem wielkości Luftwaffe.
Cechą charakterystyczną Ju 87 były skrzydła w konfiguracji litery „W” i montowane w początkowym okresie wojny syreny akustyczne (tzw. „trąby jerychońskie”), uruchamiane podczas wprowadzania samolotu w lot nurkowy. Dźwięk syren wywoływał panikę na ziemi oraz działał destrukcyjnie na morale żołnierzy. Do bomb podczepianych do samolotu montowano kartonowe rurki, które wywoływały narastający w trakcie spadania świst. Projekt zakładał wiele innowacji, m.in. automat umożliwiający wyprowadzenie samolotu z lotu nurkowego w przypadku utraty przytomności przez pilota. Chociaż samolot był nowoczesny, miał też szereg wad – był słabo opancerzony, mało zwrotny i powolny.
Maszyna z sukcesami wykorzystywana była podczas ataku na Polskę, walk w Skandynawii, ofensywy na Francję, kampanii śródziemnomorskiej, bitwy o Kretę oraz operacji Barbarossa. Nie sprawdziła się natomiast podczas bitwy o Anglię.
Kiedy Luftwaffe straciło panowanie w powietrzu, Ju 87 bez eskorty myśliwców stawały się łatwym celem maszyn alianckich. Z powodu braku następcy samolot produkowany był do 1944 roku. Stuka używany był do ostatnich dni wojny, choć w większości został zastąpiony przez Focke-Wulf Fw 190 w wersji myśliwsko-bombowej. Przez osiem lat w okresie od 1936 do 1944 wyprodukowano około 6500 sztuk Ju 87 w różnych wersjach.
Zobacz inne nasze modele oraz dostępne akcesoria i materiały.
Zobacz jak budować model: " Zbuduj z nami Łoś"
POWODZENIA :)
- Producenci